а) штирова, б) стрчкова
Рис. 3. 3. Телескопчна кмнатна антена:
Для прийому метрових хвиль кмнатн антени виготовляють за принципом пвхвильових або укорочених лнйних вбраторв. Найбльш поширена телескопчна кмнатна антена метрового дапазону з шарнрним поворотним пристром (рис. 3. 3).
АТН – 6.2 – антена телевзйна, неперестраваемоя, 6-го типу, другий модифкац.
НАПРИКЛАД: АТП – 6.1 – антена телевзйна, перебудовуться, 6-го типу, першо модифкац;
друга — номер розробки (модифкац);
перша цифра — тип антени;
третя буквав позначенн вказу на здатнсть антени до перебудови П — перебудовуться, Н - неперестраваемая);
AT — антена телевзйна;
Вдповдно до Держстандарту [3. 1] умовне позначення кмнатних антен починаться з лтер:
В даний час у продаж кмнатн антени рзних видв, при покупц необхдно вибирати з них так, як за своми параметрами пдходять для прийому необхдних телевзйних каналв у даному район. Прийнят телевзйн канали вказують у паспорт на антену.
Рзновидом кмнатних антен вбудован антени, застосовуван в переносних телевзорах. По конструкц це метрова (телескопчна) одноштиревая або двухштиревая антена. Для прийому в дапазон дециметрових хвиль використовуться рамкова антена. Одноштиревие антени пдключають безпосередньо на вхд телевзора, двухштиревие рамков – через симетрувальним трансформатор. У робочому положенн антена розсуваться може бути встановлена ??вертикально або нахилена. У залежност вд прийнятого телевзйного каналу пдбирають довжину штирв телескопчно антени. Прийом нс вбудован антени можливий при достатнй потужност телевзйного сигналу.
Якщо нема можливост встановити зовншню антену, треба переврити роботу вашого телевзора на кмнатну антену сусда, а потм приймати ршення про придбання.
Яксний прийом ТВ програм на кмнатн антени можливий за умови прямо видимост розташуванн квартири на верхнх поверхах будинку (за багатоповерхово забудови).
У квартирах, де вкна виходять у бк, протилежний тл центру, напруженсть поля настльки мала, що не дозволя вести задовльний прийом ТВ програм. Установка на вкнах балкона грат затнюють металевих штор призводить до ще бльшого зменшення телевзйного сигналу, а нод до неможливост перегляду ранше приймалися програм на кмнатн антени.
На величину сигналу, що впливають екрануюч властивост матералв стн будвл (у будинках, побудованих з залзобетонних конструкцй, загасання сигналв у 3-5 разв бльше, нж у дерев'яних) Тому краще розташовувати кмнатн антени поблизу вд вкон. У густо забудованих районах напруженсть поля на нижнх поверхах у 10-20 разв (на верхнх в 5-8 разв) менше, нж на даху будвл.
Умови розповсюдження радохвиль в примщенн стотно вдрзняються вд х розповсюдження у вльному простор. ¶нтерференцйний характер електромагнтного поля всередин примщень (за рахунок багаторазових вдбиттв вд предметв) виражений рзкше. Проявляться це у зменшенн напруженост поля змн поляризац хвиль. Прийнятне розташування антени для одного ТБ каналу може не вдповдати розташування для прийому ншого каналу. Яксть прийому на кмнатн вбудован антени може змнюватися навть при ходнн людей по кмнат.
Опубликовано 10 Май 2011 в рубриц « »
Кмнатн вуличн телевзйн антени
Кмнатн вуличн телевзйн антени | Свт електронних схем
Комментариев нет:
Отправить комментарий